Aktuality

Krátké sportovní zpávičky..

Soutěž - fotka z cyklo vyjížďky ve Zlínském kraji

10.5.2016 | Podělte se s námi o fotku z vaší cyklo vyjížďky ve Zlínském kraji a získejte cyklo lékárničku. Fotku vložte do komentáře pod příspěvek na FB Výchovní Morava. Tři fotky s nejvíce "lajky" odměníme cyklo lékárničkou. Pokud se na vyjížďku teprve chystáte, využijte tipy kam vyrazit na: http://www.vmnakole.cz/cs/
link | https://www.facebook.com/vychodnimorava/

Reprezentace do 20 let Česko – Slovensko v Kroměříži

26.4.2016 | Mimořádný sportovní zážitek čeká fotbalové fanoušky v Kroměříži už tento týden. Ve středu 27. dubna 2016 v 16 hodin se na stadionu SK Hanácká Slavia Kroměříž v přátelském mezistátním utkání reprezentací do 20 let střetne tým České republiky se Slovenskem. Děti, mládež a ženy mají vstup na fotbalové utkání zdarma.
link | http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/neprehlednete/reprezentace-do-20-let-cesko-slovensko-v-kromerizi/?platform=hootsuite

Noční běh v Kroměříži

10.3.2016 | Prvni beh v Kromerizi (5km) se nezadrzitelne blizi, zbyva jeste 30 startovnich mist, ke ktery ke startovnemu navic ziskate baterie do celovek do naseho partnera EMOS, tak nevahejte ... Staci, kdyz navstivite stranky www.nocnibeh.cz
link | www.nocnibeh.cz

FORCE CHŘIBSKÁ PADESÁTKA

7.3.2016 | Jezdíte rádi na kole??? Pak si nenechejte ujít: FORCE CHŘIBSKÁ PADESÁTKA - 16. DUBNA 2016...registrace možná u nás ve velo café!!! Už se chystej. Na nový, ale vskutku nový 14. ročník FORCE Chřibské padesátky. Nové je místo zázemí v areálu výstaviště Floria v Kroměříži. Nové jsou trasy závodu a to hned dvě - dlouhá a kratší. Novinkou je i to, že dlouhá trasa je součástí seriálu závodů Maxbike Karpaty MTB tour 2016. Nový je dodavatel sportovní výživy na občerstvovačce (Kompava). A možná nového přijde ještě více … třeba kouzelník. Něco však zůstalo nedotčené. Osvědčený tým pořadatelů! Maximální počet závodníků na dlouhé trase (500) a aprílové počasí.
link | https://www.facebook.com/690499887743806/photos/a.691352750991853.1073741828.690499887743806/826395897487537/?type=3&theater

Město zná trasu nové cyklostezky, spojí Postoupky i Hradisko

19.2.2016 | Po mnohaletém marném hledání vhodné trasy pro cyklostezku směrem na Postoupky a Kojetín je konečně jasno. Zástupci města Kroměříž totiž dospěli k předběžné dohodě se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) ohledně trasování této stavby a významně tak přiblížili její realizaci. V krajině severně od města je poměrně složitá situace, protože kromě železniční trati a dálnice D1 tu řadu pozemků blokují rozsáhlá vodohospodářská jímací území. Právě na těchto faktorech v minulosti ztroskotala snaha města o řešení tohoto problému. „Rozhodli jsme se využít již existující vhodné úseky místních komunikací, ale i pozemky ve vlastnictví města, které Rada města pro trasování preferovala využít,“ sdělil cyklokoordinátor Viliam Staněk.
link | http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/cyklodoprava/mesto-zna-trasu-nove-cyklostezky-spoji-postoupky-i-hradisko/

Vybarvený běh 2016

17.2.2016 | Blíží se zahájení registrace Jen pár dnů a možná jen hodin zbývá do spuštění webu Vybarveného běhu, jehož součástí bude registrace účastníků. Příznivci barevného běhání, nadšenci a nedočkavci, kteří jste se dotazovali na možnost registrace – zbystřete. Již velmi záhy se budete moct zaregistrovat, tedy přihlásit do nejbarevnější zábavně sportovní show, která se kdy v Kroměříži uskutečnila. Sledujte tedy facebook města Kroměříže, případně webové stránky www.kromeriz.eu.
link | https://www.facebook.com/MestoKromerizOficialne/photos/gm.904607159656228/579258845560971/?type=3&theater

Vybarvený běh

15.1.2016 | Druhou červnovou sobotu (11. 6.) bude celodenním programem na Velkém náměstí oficiálně zahájena turistická sezona 2016, tentokrát s podtitulem Kroměříž v barvách, světle, umění. V duchu tohoto hesla se ponese i sportovně výtvarný bod programu – Vybarvený běh. Pro někoho je běh profesí, pro jiného způsobem trávení volného času… Některým jde o špičkové sportovní výkony, jiným o kondici či skvělou postavu… Nám jde především o zábavu – o zábavu plnou barev. Proto zveme všechny sportovce i nesportovce, sprintery i „dálkaře“, běžce společenské i individualisty, děti i dospělé na pěkně Vybarvený běh. Start a cíl bude na Velkém náměstí a trasa povede centrem města. Na běžce budou čekat barevné zóny, nejrůznější nástrahy a hlavním požadavkem bude „pořádně se vybarvit“. Každý účastník běhu, který se zaregistruje a zaplatí startovné, dostane startovací balíček, jehož součástí bude bílé tričko a jeden balíček práškových barev (zdravotně nezávadné, certifikované, vyrobené na bázi kukuřičného škrobu, dají se umýt a vyprat a v přírodě jsou plně rozložitelné). Barvy bude možné před startem také koupit. V nejbližší době bude zahájena registrace přihlášek, a to prostřednictvím www.kromeriz.eu nebo oficiálního facebooku města Kroměříž. Startovné bude množné zaplatit převodem z účtu nebo hotově a jeho výše bude: 100 Kč při platbě do 30. dubna, 150 Kč, bude-li zaplaceno do 10. června, a 200 Kč na místě před startem. Děti do 10 let startují zdarma (bez nároku na balíček).
link |

Vzdát se zcela uzenin není podle odborníka na výživu nutné

28.10.2015 | Vzdát se zcela uzenin kvůli tomu, že je Světová zdravotnická organizace (WHO) zařadila mezi prokázané karcinogeny, není podle Pavla Suchánka z Fóra zdravé výživy nutné. Mezi uzeniny se řadí nejkvalitnější vařená šunka i tučné špekáčky či zauzené klobásky. Pokud si člověk dá k snídani plátek nejkvalitnější šunky, svému zdraví neuškodí, řekl Suchánek ČTK.
link | Vzdát se zcela uzenin není podle odborníka na výživu nutné

Hostýnské vrchy mají novou atraktivitu. Krásnou rozhlednu

25.9.2015 | Zbrusu nová rozhledna je od poloviny září k dispozici turistům a milovníkům dalekých pohledů do krajiny. Vyrostla díky 15 obcím sdruženým v mikroregionu Podhostýnsko na nejvyšší hoře Hostýnských vrchů – Kelčském Javorníku (865 m n. m. ).
link | http://www.kromeriz.cz/index.php?id=clanek&fce=detail&i=24123&menu=6

CYKLOJÍZDA DO PRAVČIC

19.9.2015 | Tradiční akce s europoslankyní Olgou Sehnalovou tentokrát povede do pravčického Muzea zemědělské techniky. Nenáročná trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi a vede v rovinatém terénu převážně po cyklostezkách. Pro zájemce je připraveno i čipování kol a servisní prohlídka. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility 2015. sobota, 19. září 2015 v 10 hodin, (Servis kol OD Štrof a čipování kol Městské policie 9:00 – 10:00 hod.
link | http://www.mojekromeriz.cz/kalendar-akci/view/1980/cyklojizda-do-pravcic

1. ROČNÍK KONDIČNÍ CHŮZE

17.9.2015 | MÍSTO: Podzámecká zahrada CENA: 100 KČ TERMÍNY AKCE: sobota, 19. září 2015, 08:00 hodin 1.ročník kondiční chůze - " Pochodujeme za slané děti" Podzámeckou zahradou v Kroměříži. Vaší účastí a zaplacením startovného přispějete nemocným CYSTICKOU FIBRÓZOU.
link | http://www.mojekromeriz.cz/kalendar-akci/view/2003/1-rocnik-kondicni-chuze

Evropský týden MOBILITY

11.9.2015 | Běh naděje, Nordic walking: pochod Podzámeckou zahradou - pochodujeme za slané děti, Cyklojízda do Pravčic, Pěší vycházka s exkurzí na meteorologickou stanici, Den bez aut a další akce...
link | http://www.kromeriz.eu/akce/prehled/418-.html

Podpořte cyklistickou a pěší dopravu v Kroměříži - cyklojízda k Čápovi

3.9.2015 | Start s vlastním kolem v úterý 22.9.2015 v 17.45 na Velkém náměstí. Vyrazíme kolem zámku přes Kojetínskou ulici průtahem města až ke křižovatce u nádraží, kde zahneme doprava. Po ulicích Stoličkova, Skopalíkova a Ovocná budeme pokračovat přes les Zámeček až k hospodě u Čápa v Záhlinicích. Zažijte město na kole a pomozte podpořit myšlenky dopravy na kole. Nezapomeňte si vzít světlo a zvonek! Trasa je dlouhá jen 10 km a je vhodná i pro děti. Bezpečnost zajistí doprovod městské policie. Návrat po vlastní ose, případně vlakem ze Záhlinic v 19:54 (přeprava kol ve vlaku do vyčerpání kapacity). Cyklojízdu pořádá Zdravé město Kroměříž a je součástí programu Dne bez aut, resp. Evropského týdne mobility 2015 Akce se koná jen za příznivého počasí - když bude pršet jak z konve, tak nejedeme, ale nějaké mrholení nás neodradí :) Sledujte aktuální vývoj zde na události.
link | https://www.facebook.com/events/717084601756607/

V úterý 8. září se otevírá veřejnosti krytý plavecký bazén

2.9.2015 | Sportovní zařízení města Kroměříže /SZMK/ a vedení plaveckého bazénu na Obvodové ulici oznamují, že letní odstávka krytého bazénu končí již za týden. Plavání veřejnosti začíná nanovo v úterý 8. 9. Ohledně úterý pak tradičně od 6 h od rána.
link | http://www.szmk.cz/sportoviste/kryty-plavecky-bazen-kromeriz/aktuality/page88.html

Hormon sportu existuje. Pomáhá spalovat tuky a hubnout

2.9.2015 | Hormon sportu není žádný výmysl. Je v naší krvi a pomáhá nám hubnout. Jmenuje se irisin. Byl objeven už v roce 2012 u myší a zdál se být jakýmsi falešným mýtem. Nyní ho však experti z Harvardovy univerzity našli také u lidí. Objevili, že spaluje tuky a že jeho množství podstatně roste s fyzickou aktivitou, napsal italský deník La Repubblica.
link | http://www.novinky.cz/veda-skoly/379058-hormon-sportu-existuje-pomaha-spalovat-tuky-a-hubnout.html

Kroměřížská padesátka aneb Pěšec Husťák

25.8.2015 | Kroměřížská padesátka je turistický pochod (pro fyzicky otrlejší běh), a nově i cyklistický závod po zpevněných i nezpevněných cestách v okolí Kroměříže. Zveme tedy všechny příznivce cyklistiky, turistiky, pochodů, běhů, procházek, přírody, prostě všechny, co rádi tráví svůj volný čas venku. Závod může absolvovat opravdu každý, jde o to si to zkusit a zjistit, co v každém z nás je. Těšíme se na všechny.
link | http://kromerizskapadesatka.webnode.cz/

TIP NA CYKLOVÝLET. OSVĚŽUJÍCÍ KOUPÁNÍ V KUROVICKÉM LOMU

18.8.2015 | V letních horkých dnech je potřeba se pořádně osvěžit a relaxovat v přírodě. A přesně to nabízí Kurovický lom, koupání v jasně čisté vodě obklopeni krásnou přírodou.
link | http://www.mojekromeriz.cz/magazin/clanek/tip-na-cyklovylet-osvezujici-koupani-v-kurovickem-lomu

NORDIC WALKING TRASY V KROMĚŘÍŽI

17.8.2015 | Zdravý životní styl vyžaduje alespoň minimální dávku pohybu, a to každý den. Zkuste se projít v Podzámecké zahradě s hůlkami. Chůze je přirozený pohyb, který prospívá vašemu tělu. Je pohybovou aktivitou, díky které si posílíme srdce, plíce, zlepšíme si kondici. Spalujeme cukr, takže klesá nebezpečí onemocnění cukrovkou. Chůze je svalová aktivita podporující tvorbu “dobrého cholesterolu”, čímž bráníme kornatění tepen. S každým krokem posilujeme lýtkové svaly. Je to zároveň výborný balzám na duši.
link | http://www.mojekromeriz.cz/magazin/clanek/nordic-walking-trasy-v-kromerizi

Aktivní mladí sportovci mohou využívat volný vstup na sportoviště

3.8.2015 | Aktivní děti a mládež do 18 let, kteří v  rámci jednotlivých sportovních klubů během roku využívají sportoviště sdružená v organizaci Sportovní zařízení města Kroměříže (SZMK), mají umožněn vstup na tato sportoviště zdarma. Jedná se o koupaliště Bajda, bruslení veřejnosti na zimním stadionu a plavání pro veřejnost na krytém plaveckém bazénu.
link | http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/pdf-zpravodaj-ke-stazeni/2015/

CYKLOJÍZDA NA POHODU

3.8.2015 | Start s vlastním kolem v neděli v 15.30 na Velkém náměstí. Vyrazíme kolem zámku přes Kojetínskou ulici průtahem města až k Moravě, kde zahneme doprava a budeme pokračovat podél Moravy a kolem letiště až k restauraci Pohoda. Zažijte město na kole a pomozte podpořit myšlenky dopravy na kole. Trasa je dlouhá jen 5 km a je vhodná i pro děti. Bezpečnost zajistí doprovod městské policie. TERMÍNY AKCE: neděle 23. srpna 2015 Akci pořádá TEDxKroměříž za podpory Zdravého města Kroměříž.
link | http://www.mojekromeriz.cz/kalendar-akci/view/1833/cyklojizda-na-pohodu

Triatlonisté na Hané zvou na Morkovského chlapa

18.7.2015 | Morkovice – V Morkovicích na Kroměřížsku se v sobotu koná 17. ročník závodu ve sprint triatlonu Morkovské chlap. Pořadatelé klub Bike Triatlon Morkovice, Sokol Morkovice a město Morkovice připravili následující tratě: 200 metrů plavání, cyklistika 20 kilometrů a běh 5 kilometrů.
link | http://kromerizsky.denik.cz/ostatni_region/triatloniste-na-hane-zvou-na-morkovskeho-chlapa-hotar-20150717.html

Kroměříž posiluje! Znovu chce hrát o postup

18.7.2015 | Kroměříž – V Kroměříži se po vydařené sezoně v Moravskoslezské fotbalové lize nespí. Klub posiluje a v nadcházejícím ročníku plánuje znovu útočit na čelo tabulky.
link | http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/kromeriz-posiluje-znovu-chce-hrat-o-postup-20150709.html

V Hulíně mají nové workoutové hřiště

5.7.2015 | Hulín - V Hulíně bylo za školní jídelnou vybudováno Street workout hřiště pro všechny milovníky sportu, kteří se nebojí cvičit mimo tělocvičnu. V sobotu proběhlo jeho slavnostní otevření, na kterém si pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta Martina Svozila, mohli lidé vyzkoušet jednotlivé stroje a způsoby cvičení na nich.
link | http://kromerizsky.denik.cz/zpravy_region/v-huline-maji-nove-workoutove-hriste-podivejte-se-20150705.html

Na letišti v Kroměříži začalo klání elitních akrobatů

19.6.2015 | Kroměříž – Na letišti v Kroměříži začalo ve čtvrtek 18. června Mistrovství České republiky v motorové letecké akrobacii, které potrvá až do neděle.
link | http://kromerizsky.denik.cz/zpravy_region/na-letisti-v-kromerizi-zacalo-klani-elitnich-akrobatu-20150619.html

Zborovice slaví. V Lubné rozhodly do přestávky

18.6.2015 | Kroměřížsko – A je dobojováno. Alespoň co se týká postupu z fotbalového okresního přeboru OFS Kroměříž. Přesvědčivou výhrou na půdě Lubné, kde již v poločase vedli 4:0, rozhodli o svém postupu do I. B třídy fotbalisté Zborovic.
link | http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/zborovice-slavi-v-lubne-rozhodly-do-prestavky-20150619.html

V Bystřici pod Hostýnem se koná Český pohár 
v letním biatlonu

18.6.2015 | Bystřice pod Hostýnem – V Bystřici pod Hostýnem se od pátku do neděle koná 2. kolo Českého poháru v letním biatlonu 2015. Zajímavé měření sil dospělých, dorostu a žactva bude probíhat v okolí areálu střelnice Bedlina.
link | http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/v-bystrici-pod-hostynem-se-kona-cesky-pohar-v-letnim-biatlonu-20150617.html

Fotbalisté Kroměříže i po remíze oslavovali druhé místo

14.6.2015 | Kroměříž – Sezonu nezakončili vesele, k výhře jim nestačil ani dvougólový náskok. Nic se ale Kroměříži ani po remíze 2:2 s Vyškovem ve 30. kole Moravskoslezské fotbalové ligy nezměnilo na druhé pozici v tabulce. „Umístění je pro nás obrovským úspěchem," radoval se trenér Hanácké Slavie Vlastimil Chytrý.
link | http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/fotbaliste-kromerize-i-po-remize-oslavovali-druhe-misto-20150614.html

V pátek se poběží čtvrtý ročník populární Zámecké pětky

10.6.2015 | Holešov – V Holešově se v pátek koná 4. ročník krosového závodu Zámecká pětka. ,,Pětikilometrový atletický podnik bude rozložený do dvou rovinatých okruhů v parku holešovského zámku," informuje ředitel závodu Ondřej Němec.
link | http://kromerizsky.denik.cz/ostatni_region/v-patek-se-pobezi-ctvrty-rocnik-popularni-zamecke-petky-20150610.html

Kroměřížská padesátka aneb Pěšec Husťák

7.6.2015 | Kroměřížská padesátka je turistický pochod, (pro fyzicky otrlejší běh) po zpevněných i nezpevněných cestách v okolí Kroměříže. Zveme tedy všechny příznivce turistiky, pochodů, běhů, procházek, přírody, prostě všechny, co rádi tráví svůj volný čas venku.
link | http://kromerizskapadesatka.webnode.cz/

I běh si můžete zamilovat. Jak začít a vydržet

6.6.2015 | Nejobvyklejším dnem pro předsevzetí o hubnutí, sportování a změně životního stylu je sice Nový rok, mnohem lepší dobou pro takový krok je ovšem jaro, tedy právě teď. Venku už je teplo a sluníčko příjemně hřeje. Poradíme vám, jak začít s běháním, které pomůže vašemu zdraví. Zapojit můžete děti i partnera.
link | http://ona.idnes.cz/jak-zacit-behat-01u-/zdravi.aspx?c=A150513_134050_zdravi_pet

V parnu se lépe dýchalo Hulínu. Zvítězil ve Zlíně

6.6.2015 | Zlín – Úmorné vedro odválo z regionálního souboje krásu. Předehrávané 30. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy rozhodla nakonec jedna branka, kterou vstřelil Hulín a prohloubil domácí nezdary Zlína B. „Výsledek je zasloužený," shodli se kouč Fastavu Jan Somberg i trenér Spartaku Jindřich Lehkoživ.
link | http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/v-parnu-se-lepe-dychalo-hulinu-zvitezil-ve-zline-20150603-qt5k.html

Vláda podpořila úplný zákaz kouření v restauracích

4.6.2015 | Od začátku příštího roku by měl v Česku platit úplný zákaz kouření cigaret v restauracích, na koncertech a tanečních zábavách. Návrh zákona schválila vláda, řekl novinářům ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Norma také zakazuje prodej cigaret a alkoholických nápojů v automatech a zavádí i další opatření na omezení jejich spotřeby.
link | http://zdravi.e15.cz/denni-zpravy/z-domova/vlada-podporila-uplny-zakaz-koureni-v-restauracich-479031

Zdravá severská chůze - všechno lze rozdýchat a rozchodit

29.5.2015 | Nordic walking je podobně jako například plavání téměř univerzálním pohybem, který doporučují fyzioterapeuti, lékaři i výživoví poradci. Jeho základem je chůze, doplněná prací obou paží s hůlkami ve střídavém pohybu – střídá se pravá ruka s levou nohou a naopak.
link | http://www.novinky.cz/zena/zdravi/367947-zdrava-severska-chuze-vsechno-lze-rozdychat-a-rozchodit.html

Město ocenilo mladé sportovce i trenérskou osobnost

29.5.2015 | Město Kroměříž ocenilo mladé sportovce a trenérskou osobnost. Nejúspěšnějšími kroměřížskými mládežnickými sportovci za rok 2014 se stali jachtař Petr Hála, tanečníci Anna Starečková a Matěj Svoboda z TK Gradace, hokejista Jakub Sirota a basketbalista Martin Nábělek. Titul nejlepší kolektiv získali mladší dorostenci HK Kroměříž. Za dlouholetou práci pro mládežnický sport byl oceněn Karel Fleischmann, trenér a funkcionář basketbalového oddílu TJ Slavia Kroměříž.
link | http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/sport/mesto-ocenilo-mlade-sportovce-i-trenerskou-osobnost/

Fotbalisté Kroměříže nasázeli pět gólů a zvítězili potřetí v řadě

19.5.2015 | Kroměříž – Kroměřížská mašina válí dále. Na hřišti Opavy B v 26. kole Moravskoslezské fotbalové ligy Hanáci uspěli 5:2, zvítězili potřetí v řadě a celkem jsou bez prohry už sedm zápasů. V tabulce figurují na druhém místě.
link | http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/fotbaliste-kromerize-nasazeli-pet-golu-a-zvitezili-potreti-v-rade-20150517.html

MAMUT TOUR BIKE 2015

29.4.2015 | 9. 5. 2015 08:30 | Masarykovo náměstí, Bystřice pod Hostýnem MAMUT TOUR BIKE 2015 Největší silniční cyklomaraton v republice "MAMUT - TOUR 2015". Start a cíl závodu bude na výstavišti v Přerově. Začátek závodu je v 8.30 hodin z výstaviště v Přerově. Závod se jede ve třech okruzích za plného provozu po cestách I. až III. třídy a to v délce 212 km, 136 km a 83 km. Trasa vede Hostýnskými vrchy přes okresy Přerov, Kroměříž, Zlín a Vsetín. Předpokládaný čas průjezdu Bystřicí pod Hostýnem je 9.22 hodin.
link | http://www.miko-cycles.cz

Zástava srdce! Bojovali o život fotbalisty.

28.4.2015 | Mrazivé chvíle! O život fotbalisty se bojovalo přímo na hřišti. Čtyřiadvacetiletý belgický obránce Grégory Mertens z Lokerenu utrpěl v pondělním utkání rezerv v Genku srdeční zástavu. Čtyřiadvacetiletý fotbalista je v kritickém stavu v umělém spánku.
link | http://www.sport.cz/fotbal/evropske-ligy/clanek/669978-zastava-srdce-bojovali-o-zivot-fotbalisty-predesla-vysetreni-zadny-problem-neodhalila.html#hp-artcl